Platformdan destek alan girişimler

Startup 01

Helimore

Tarım Teknolojileri

Helimore, insanlık yararına insansız hava aracı sistemleri geliştiren, üreten ve farklı teknolojileri İHA'ya entegre ederek birçok sektöre fayda sağlayan ve Samsun Teknopark'ta faaliyetlerini sürdüren bir Ar-Ge oluşumudur.

Startup 02

LetQR

Bilişim Teknolojileri

LetQR, kafe ve restoranlarda QR kodu ile sipariş verip ödeme yapabileceğiniz, işletme sahiplerine doğrudan mesaj gönderebileceğiniz ve dilediğiniz masayı tek tıkla rezerve edebileceğiniz bir web sitesidir.

Startup 03

Direc

Bilişim Teknolojileri

Direc, alışveriş fişlerinin kurallarını değiştiriyor sloganıyla yola çıkarak, tüm dünyada termal fişlerin dijital ortama aktarılması ile birlikte termal fiş kullanımını azaltarak, maddi ve çevresel anlamda kâr yapılması hedeflemiştir.

Startup 04

Sustainarch

Enerji

İnşaat ve Çevre alanlarında çalışmalar yürüten Sustainarch, küresel profesyonellerin, akademisyenlerin, araştırmacıların, öğrencilerin ve bireylerin toplumlarına liderlik etmesini sağlamak için inovasyonu teşvik ediyor.

Startup 05

Backdoor

Bilişim Teknolojileri

Evlerde kullandığımız prizleri daha akıllı ve güvenli hale getiren Backdoor, olası yangınlarda can ve mal kayıplarının yanı sıra ihtiyaç duyulduğunda gerekli güvenliği sağlamak için prizlere uzaktan müdahale etmeyi hedeflemiştir.

Startup 06

Hleep

Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme

Gönderilen kargoların en hızlı şekilde alıcıya ulaşmasını amaçlayan Hleep, gezginler ve seyahat etmeyi sevenler başta olmak üzere bir kişinin boş bagaj hakkını satarak giderlerini en aza indirgemeyi hedeflemiştir.

Startup 07

Mobil Takıtak

Ticaret

Davetlilerin davet kare kodunu okutarak, dilediği gramda altını kredi kartı aracılığı ile satın alıp, davet sahibinin vadesiz altın hesabına entegre banka aracılığı ile XAU cinsinden transferini sağlayan dijital altın gönderim platformudur.