Geleceği hayal edenlerden oluşan canlı bir topluluk

Ekosistemin yıldızlarından biri olan Girişimci Parkı, hem erken aşama hem de ileri aşama girişimlerle birlikte çalışarak geleceğin liderlerini, yaratıcı düşünürleri ve iş dünyasının vizyonerlerini ortaya çıkarıyor. Siz de bu heyecan verici dünyada yer almak, yeni fikirler üretmek ve geleceği şekillendirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Başarılarla dolu bir girişimcilik yolculuğu sizleri bekliyor.

About us

Misyonumuz

Girişimcilik ekosistemini daha adil, sürdürülebilir ve kapsayıcı hale getirmeyi hedeflemektedir. İlerlememizi sürekli olarak değerlendirerek ve girişimcilikle ilgili her seviyede destek sunarak, dünyamızı daha iyi bir yer haline getirmek için çalışıyoruz.

Vizyonumuz

Dünya çapında girişimciliğin ve inovasyonun gücünü harekete geçirerek, bir dönüşüm çağına öncülük etmektir. Hayal kurarken sınırlar koymadan, toplumları, iş dünyasını ve insanların hayatlarını daha iyi bir geleceğe taşımak için çalışıyoruz.

Değerlerimiz

Her zaman yeni fikirler ve yaklaşımlar geliştirmeye ve sınırları zorlamaya odaklanıyoruz. Girişimciliğin gücünü toplumun her kesimine erişilebilir kılmak için toplumsal eşitlik ilkesini benimsiyoruz. İşbirliği ve paylaşılan bilgi, başarıya giden yolu açar; bu nedenle girişimcileri, yatırımcıları ve iş ortaklarını bir araya getirerek birlikte daha büyük başarılar elde etmek için çalışıyoruz. İşimizi dürüstlük, şeffaflık ve etik kurallara bağlılıkla yürütüyoruz ve değişime açık olmayı önemsiyoruz. Girişimciliğin toplumsal etki yaratma potansiyelini göz ardı etmiyoruz ve sosyal sorumluluk projeleri ile toplumsal değişime katkı sağlamayı sürdürüyoruz.

Hikayemiz

Tarih Aralık 2019’u gösteriyordu. Ekosistemin daha iyi yerlerde olması gerektiğini düşünen girişimcilik ruhuna sahip uyumsuzlar fazlasıyla bunalmıştı ve bu duruma bir çözüm bulmak istiyorlardı. Bu noktada Girişimci Parkı yavaş yavaş yeşermeye başlamış ve uyanışa geçmişti. Girişimci Parkı içerisinde bir araya gelen ekosistem kahramanları harika bir ekip kurmuş ve geleceği hayal etmeye başlamıştı. Girişimci Parkı sektörde var olan güçlü ekosistemlerle birlikte desteklenerek ve zaman içinde ilerleyerek gelişimine devam etti.

About us 02

Girişimcilik Yolculuğumuz

Atakum Kent Konseyi Gençlik Meclisi ana partnerliğinde düzenlenen girişimcilik maratonu 6-8 Mart 2020 tarihlerinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. 48 saat süren etkinlikte ön jüri değerlendirmesinden geçen 10 ekip sıfırdan bir iş fikrini nasıl hayata geçireceklerini öğrendiler. Bunu yaparken takım çalışması, zaman yönetimi ve stratejik düşünme gibi yeteneklerini geliştirme fırsatı buldular.

Logo
"Hangi iş olursa olsun. İşin mutfağında en iyi yemeği hazırlamanız sonra daha çok ustaya daha iyi yemek hazırlatmanız ve son olarak sürekli iştahlı misafirleri bulmanız lazım. Tüm bunlar içinde hemen başlamak zorundasınız."

Etkinlik süresince ekipler iş fikirlerini geliştirirken, aynı zamanda alanında uzman mentorlarımızla birlikte fikir alışverişinde bulundular. Ayrıca eğitmenlerimizden iş modeli kanvası, tasarım odaklı düşünme ve yatırımcı sunumu gibi temel girişimcilik eğitimleri aldılar. 48 saatin sonunda ise ekipler iş fikirlerini sunuma hazır hale getirdiler. Etkinliğin finalinde gençlerle bir araya gelen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, gençlere önemli mesajlar verdi. Provaların ardından değerli jüri üyelerimizin önünde iş fikri sunumları başladı. İlk üçün ödülleri açıklanarak maraton sonlandırıldı.

Sayılarla Girişimci Parkı

Dünyanın ilk bulut tabanlı girişimcilik ekosistemini kurarken, girişimcisinden eğitmenine, mentorundan stratejik partnerine; iş ortaklıklarından medya ve diğer birimlerine kadar kocaman bir aile olarak durmadan çalışıyoruz. Geniş network bağlantıları ile her geçen gün insanları birbirine yakınlaştırıyor, girişimcilik ekosisteminin birleştirici gücü olmaya devam ediyor ve birlikte değer üretmenin mutluluğunu paylaşıyoruz. Ülkemizin ekosistemdeki prestijli yüzüyüz ve her aşamada girişimlerin yanında olarak sürdürülebilirlik katmaya devam ediyoruz.

Planet Planet avatar 03 Planet avatar 04 Planet avatar 05
100+ Etkinlik
Geçmişten geleceğe birbirinden kıymetli birçok etkinlikle girişimcilik ekosistemini geliştirmeye devam ediyoruz.
5K+ Girişimci
Uçtan uca çözümlerle hızlandırma programları tasarlarken, kartopu çığa dönüştü ve büyümeye devam ediyor.
125+ Startup
Farklı dikeylerde faaliyet gösteren girişimlerimiz, nihai ürünlerini hedef kitlelere ulaştırmaya devam ediyor.
150+ Eğitmen
Uluslararası standartları takip eden eğitmenlerimiz, hedeflere ulaşmak için ilham kaynağı olmaya devam ediyor.
350+ Mentor
Çeşitli sektörlerde çalışmalar yapan mentorlarımız, bilgi ve deneyimlerini girişimlere aktarmaya devam ediyor.
250+ Partner
Katma değer yaratan stratejik partnerlerimiz, girişimlere çeşitli destekler vermeye devam ediyor.

Geleceği hayal etmeye hazır mısınız?

Formu doldurun, girişiminizi oluşturmaya başlayın ve ihtiyacınız olan kişilerle bağlantı kurun.